włoska restauracja w Krakowie

Smaczna włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najbardziej popularny rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej wrażliwi konsumenci próbują rzadsze potrawy takie jak risotto, gnocchi czy włoskie zupy minestrone.
Szukając dobrej włoskiej restauracji warto przyjrzeć się kilku istotnym elementom: czy restauracja stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się również mniej typowe potrawy, czy lista win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz jedzenie z wielu zakątków Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy prawdziwie włoski klimat.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to przepyszna kuchnia z Europy .

Dobre wino z Włoch

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie regionu, nie może ignorować wina. Kolacja na włoską modę koniecznie powinien obejmować również wino. Kieliszek białego wina to dla Włocha standard. Kraków La grande Mamma Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim montepulciano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i monti z Sardynii. Restauracja włoska – jeśli rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, powinna posiadać nie mały wybór win.

Regionalna kuchnia włoska

Chcąc zrozumieć indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film