Tradycyjna kuchnia polska

Jeżeli pragniesz spróbować stereotypowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Zwyczajowe posiłki są bardzo obfite oraz nieraz zawierają niemało mięsa. Wystarczy jednakże spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są ściśle mówiąc smaczne i warte kilku kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Polacy chwalą się, że dwoma istotnymi towarami które spożywają na co dzień jest chleb oraz lokalna kiełbacha.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy razu jednego się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, żeby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różne typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z oszałamiającego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o oryginalne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Restaurants in Main Market

W największym stopniu przeciętnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół i przypraw takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz wspomaga strawić dania.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała detale ze swoimi sąsiadami, można w niej również odkryć w zasadzie przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu bez ustanku się zmienia, pod wpływem różnych, od czasu do czasu egzotycznych potraw.
•    Oprócz szablonowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski można się rozsmakować też w wegetariańskich bufetach, i w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej i azjatyckiej.

Reasumując – jaka jest schematyczna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita oraz czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością znaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz najlepsze polskie napoje i nasycać się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.